تبلیغات
Irankennel Gharib - خلق و خوی سیبرین هاسکی و اموزش هاسکی
Irankennel Gharib

T.me/irankennelgharib
*‫ خلق و خوی سیبرین هاسکی *‬هاسکی رفتار مهربانانه ای دارد , اما تا حدودی نیز سگ هشدار دهنده و سگ بیرون نیز هست . از هاسکی ویژگی و یا برخوردهایی چون سگهای گارد دیده نشده است , نه بیش از حد نسبت به افراد غریبه مشکوک است و نه پرخاشگری زیادی نسبت به بقیه سگها دارد . هوش و آموزش پذیری آنها باعث شده که آنها به همدمی مهربان و علاقه مند به انجام دادن فعالیتی تبدیل شوند .

سیبرین هاسکی بهترین حسش را زمانی دارد که همراه اعضای خانه در فعالیت هایی شرکت داشته باشد . بهترین نحوی که می تواند این حس را در آنها به مرحله عمل نزدیک کرد , آزاد گذاشتن آنها برای آمدن به داخل خانه و همچنین رفتن به حیاط است که این با گذاشتن درب مخصوص سگ اتفاق خواهد افتاد . اگر گذاشتن درب مخصوص سگ امکان پذیر نیست , به هاسکی یاد دهید تا خودش بیرون رود و به داخل بیاید , توانایی هاسکی برای باز کردن در , بوسیله پایین کشیدن دستگیره ی در , از توانایی هایی است که در اولین بار , بیننده را به تعجب وا خواهد داشت . خارج از خانه , حیاطی فنس کشیده شده برای یک هاسکی بسیار مناسب هست . فنس می بایست محکم و حداقل ۱۸۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد . 

هاسکی به حفار بد نام نیز شهرت دارد ! این ایده ی نسبتا خوبی است که اگر امکان پذیر باشد , در جایی از حیاط ظرف و یا جایی شنی باشد که این علاقه ی هاسکی به کندن در آنجا محیا شده باشد . نباید به هاسکی اجازه داده شود تا در اطراف خانه و در مواقعی در حیاط آزاد باشد .

از آنجا که هاسکی سگ سیبری و شمال هست و برای آب و هوای سردسیر مناسب هست , می بایست در مناطق سردسیر نگه داری شود و به همین علت اگر در فصل هایی هوا کمی گرم می شود , در خانه ای که برای آنها ساخته می شود , می بایست امکانات خنک کننده و سایه بانی نیز گذاشته شود . هاسکی را به علت کت و پوشش می تواند در هوای سردسیر مدت زمان طولانی ای را خارج از خانه بماند . نگه داری هاسکی در مناطق گرم سیر به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون به معنای واقعی سگ اذیت خواهد شد .

هاسکی سگی است که برای داخل آپارتمان نیز مناسب هست که بی شک این امر همانند نژادهای پر انرژی دیگر مستلزم داشتن فعالیت هایی در روز هست . نباید فراموش کرد که میزان انرژی یک هاسکی قابل توجه هست و این انرژی اگر به درستی در طول روز استفاده نشود , باید منتظر اتفاق غیر قابل تصوری باشید .

* آموزش هاسکی *
آموزش یک هاسکی می تواند به یک چالش تبدیل شود . این مطلب را در ابتدا باید بگویم که حتما صاحب یک هاسکی باید زمانی را در طول روز به آموزش و همراهی سگش کنار بگذارد که این زمان در مورد هاسکی , بیشتر خواهد بود و مطمئنا می بایست در مقابل نژاد بازیگوشی چون هاسکی , از صبوری در رفتار , برخوردها و آموزشهای خود بهره مند باشد .

آنها بسیار باهوش , پر انرژی , خیره سر و بازیگوش است . هاسکی نژادی است که در مقابل آن می بایست خود را برای اتفاقات غیر منتظره آماده کنید . آموزش هاسکی حتما می بایست از سنین کودکی و تولگی انجام شود . آموزش اطلاعت پذیری و آلفا آموزش بسیار مهمی برای یک هاسکی است و می بایست برای این آموزش وقت و صبوری ویژه ای را داشته باشید . توله ی شما می بایست به خوبی درک کند که شما رئیس و آلفا هستید و همه چیز , می بایست با تایید شما باشد . قاعده ی کلی آنست که اگر شما , آموزشی دادید , انتظار می رود که سگ شما آن آموزش را به درستی انجام دهد و یا اگر با نژاد خود سر و بازیگوشی چون هاسکی روبرو بودید , رفتاری محکم , صبر و استمرار آموزش را می طلبد , تا زمانی که آن را به خوبی یاد بگیرد . باید بدانید که آموزش یک سگ بالغ دشوار تر از آموزش یک توله سگ هست و در مورد هاسکی , بسیار دشوارتر این اتفاق خواهد افتاد . زمانی که شما رل آلفا خودتان را برای توله اتان قابل قبول کردید , توله اتان از آن به بعد به شما احترام خواهد گذاشت و آموزشهای دیگر را بسیار راحت تر خواهد آموخت . این مطلب بسیار مهم است که تمایز بین روشهای صحیح آموزش اطلاعت پذیری و آلفا با قلدری و تسلیم کردن سگ , تمایز بسیاری وجود دارد . بی شک در مورد نژادهایی چون هاسکی , علم صاحب سگ و اطلاعات آن در مورد آموزشهای صحیح , امری است ضروری که در غیر اینصورت می بایست حتما برای بالا بردن اطلاعات خود و آموزش سگش به مربیان مجرب مراجعه کنید وگرنه با سگی مواجه خواهید بود که هوش قابل توجهش را در راستای خودسری و بازیگوشی هایی که برای شما قطعا هزینه های مالی ای به همراه خواهد داشت به ارمغان خواهد آورد . میزان شیطنت و خودسری هاسکی را فقط یک دارنده ی هاسکی می تواند درک و بیان کند . باید گفت که آموزش اطلاعت پذیری یک هاسکی جالب و در عین حال بسیار دشوار نیز هست . بعضی از دارندگان هاسکی و یا حتی نژادهای دیگری گلایه دارند از آنکه هاسکی اشان در کلاس تربیت سگ , به خوبی همه ی فرمان ها را انجام خواهد داد اما در خانه به گونه ای است که گویا هیچ کلاس و یا فرمانی را نگذرانده است , باید گفت که آموزش صاحب از اهمیت کمتری نسبت به آموزش خود سگ برخوردار نیست و اگر شما اطلاعات کافی ای در مورد برخورد صحیح و اطلاعات در مورد آموزشهای پایه ای نداشته باشید , هزینه ای را پرداخت کرده اید که در عمل گویا اصلا پرداخت نشده است . این مطلب به آن دلیل اتفاق می افتد که مربی سگتان اطلاعات لازم را دارد , پس نتیجه ی مثبتی از آموزشهایش خواهد دید , اما شما به علت نداشتن دانش کافی در مورد ملزوماتی که در برخورد با سگ باید داشته باشید , سگ , شما را آلفا نخواد دانست . در مورد هاسکی باید گفت , که آنها آنقدر باهوش هستند که بتوانند تفاوت هایی را در رفتار خود ایجاد کنند و قواعد و رفتارهای خاص و متفاوتی را برای موقعیت های مختلف اعمال کنند . شما می بایست بتوانید به طور کامل بر سگتان کنترل داشته باشید , اگر توانایی کنترل کامل یک هاسکی را داشته باشید , می توانید سگی به میزان خود سری و پر انرژی هاسکی را به خوبی آموزش دهید و اشتباهاتش را تصحیح کنید , اما نباید فراموش کرد که انجام صحیح آموزشها , استمرار و گذشت زمان را می طلبند . فراموش نکنید که هاسکی سگی نیرومند و نژاد کاری قوی است . به همین علت باید کاری را برای انجام دادن داشته باشد . ورزش , بازی , پیاده روی روزانه می تواند فعالیت های مناسبی برای یک هاسکی باشد . 

سیبرین هاسکی کوه نورد عالی ای است و می تواند با کوله پشتی ای , آب و غذا را حمل کند . مهمتر از همه اگر شما در آن زمان احساس کنید که سگتان احساس خوبی ندارد و شما بی رحمانه , کاری چون حمل کوله پشتی را به آن سپرده اید , بی شک سیبرین هاسکی نژاد مناسبی برای شما نخواهد بود . هیچگاه این واقعیت را نباید در مورد هاسکی فراموش کنید که اگر به میزان مورد نیاز یک هاسکی , انرژی آن در جهت صحیحی استفاده نشود , با سگ بسیار مخرب و غیر قابل تصوری مواجه خواهید بود .


* هاسکی و تنهایی ‫*‬


هاسکی همانطور که بارها گفته شد , نژاد پر انرژی ای است . هاسکی جز نژادهایی است که اگر مدت زمانی طولانی ای در خانه تنها بماند , خراب کاری هایی از آنها سر خواهد زد که درک آنکه به دست یک سگ صورت گرفته , بسیار دشوار هست . این تنها ماندن بدان معناست که هاسکی در طول روز مدت زمان زیادی را تنها بماند و قبل از آن نیز انرژی آن استفاده نشده باشد , این انرژی می تواند با ورزش و پیاده روی کاهش یابد و پس از آن خانه را ترک کنید , در این حالت احتمال خراب کاری کاهش خواهد یافت . آماری که از خراب کاری های هاسکی در طول مدت زمانی در حدود ۲ ساعت تنهایی آنقدر زیاد هست که اهمیت توجه به تنها نماندن یک هاسکی را بسیار بالا نشان می دهد . هاسکی در این مواقع از خود سری و هوش خود در جهت تخریب وسایل خانه به کار می برد , این وسایل خانه شامل تلویزیون , پرده , مبل , درب و بطور کلی , تمامی اجسامی که در خانه هستند را در بر می گیرد .

 

 


فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
آرشیو
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
  بهترین نژاد سگ مبارز در جهان کدام است؟


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها
اَبر برچسبها