تبلیغات
Irankennel Gharib - گریت دین بزرگ ترین سگ در دنیا
Irankennel Gharib

T.me/irankennelgharibگریت دین بزرگ ترین سگ در دنیا


زمانی که به داشتن یک سگ بزرگ جثه و مهربان فکر می کنیم اولین نژادی که به ذهن می رسد گریت دین می باشد. این نژاد بزرگترین، آرام ترین و شیرین ترین سگ برای زندگی درکنار انسان است و در حال حاضر رکورد بلند قد ترین سگ جهان را در گینس به نام خود ثبت کرده است.

اندازه، ظاهر و شخصیت این نژاد دارای کششی است که سبب جلب انسان به سمت خود می شود و بهترین لقبی که می توان برای این سگ در نظر گرفت (غول مهربان) است.

گریت دین ها ذاتا خانواده گرا هستند و در میان نژادهای بزرگ می توان آنها را در گروه دارندگان بهترین رفتار با افراد خانواده و مخصوصا کودکان و دیگر حیوانات خانگی دانست.

باکمال تعجب این نژاد برعکس جثۀ بزرگی که دارد و تفکری که بین مردم رواج یافته است که گریت دین در گروه نژادهای پر انرژی قرار دارند و نیازمند به فعالیت بالای بندنی است؛ این نژاد دارای متابلیسم آرامی می باشد و این به آن معنی است که برخلاف برخی از نژادهای پرانرژی مانند جرمن شپرد، جک راسل تریر و… گریت دین هیچ گاه به علت تخلیۀ انرژی دست به خرابکاری در منزل نمی زند و نیاز به فعالیت و تحرک بالا برای بازی و دویدن ندارد.

تصور اینکه سگی با چنین جثه چه تخریبی می تواند در منزل ایجاد کند وحشتناک است. اگر چنین اعمالی از گریت دین سر بزند به علت تربیت نشدن، کنجکاوی و قرار گرفتن در شرایط روحی و محیطی نامناسب می باشد.

مسائل مربوط به بهداشت گریت دین:

همانطور که قبلا اشاره شد گریت دین دارای سوخت و ساز کندی است. بنابراین این نژاد در واقع به ازای هر نیم کیلو از وزن بدن به غذای کمتری نسبت به نژادهای پرانرژی نیاز دارد. هرچند چون گریت دین جثۀ بزرگی دارد میزان غذایی مصرفیش در هر وعده همانند نژادهای پرانرژی می شود.

متوسط عمر مفید گریت دین در حدود ۱۰_۸ سال است.

عمر مفید زمان مرگ یک نژاد نیست بلکه منظور توانایی انجام تولید مثل، داشتن دندانهای سالم و فیزیک بدنی کامل می باشد که با رسیدگی مناسب بهداشتی، تغذیۀ سالم و… میزان طول عمر مفید در سگ افزایش می یابد.

یکی دیگر از دلایلی که سبب می شود طول عمر گریت دین نسبت به نژادهای دیگر کمتر باشد، داشتن استخوان بندی عظیم این نژاد است که برروی قلب حیوان قرار می گیرد و باعث وارد شدن فشار به قلب می شود و همین عامل سبب می گردد گریت دین ها دارای مشکلات قلبی مادرزادی مانند کاردیومیوپاتی (کلیک کنید) و همچنین بیماری استخوانی مانند دیسپلازی لگن ( کلیک کنید) شوند.

بیاد داشته باشید: زمانی که قصد خرید گریت دین سالمی را دارید حتما باید از سلامت پدر و مادر سگ و همچنین وجود بیماریهای ژنتیکی در شجرۀ سگ آگاهی کامل بدست آورید و بعد اقدام به خریداری نمایید.

بیماری دیگری که در گریت دین ها بسیار رایج است نفخ می باشد. که همراه با متورم شدن، دردناک شدن و کشیدگی روده می باشد و می تواند منجر به مرگ دردناکی برای سگ می گردد.


فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
آرشیو
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
  بهترین نژاد سگ مبارز در جهان کدام است؟


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها
اَبر برچسبها